فریزر صندوقی

از دیرباز همواره جلوگیری از فساد مواد غذایی یکی از دغدغه های بشر بوده است. در گذشته انسان ها از انواع روش ها برای جلوگیری از فساد مواد غذایی استفاده می کردند. با این حال امروزه و با پیشرفت تکنولوژی استفاده از یخچال های پیشرفته به راحتی مواد غذایی را برای مدت طولانی نگهداری می کنند.

تنوع بسیاری در ساخت یخچال فریزرها وجود دارد. یخچال های ساید بای ساید و یخچال های خوابیده و ایستاده از این نوع یخچال ها هستند. با این حال پرکاربردترین یخچال ها در فروشگاه ها و فست فودها فریزر صندوقی است.

یخچال فریزر صندوقی صنعتی که در انواع و ابعاد مختلف طراحی و تولید می شوند به خوبی نیازهای کاربران را پاسخگو خواهند بود. خرید فریزر صندوقی برای کاربران مزایای متعددی خواهد داشت. در حالی که الیور ایوانس را پدر یخچال فشرده می دانند بد نیست بدانیم که طرح اولیه ساخت یخچال توسط ابن سینا ارائه شده است.

تاریخچه ابداع یخچال

یخچال فریزرها برای اینکه به شکل امروزی درآیند راه پر پیچ و خمی را طی کرده اند. روند تکاملی یخچال ها به گونه ای بود که ابتدا یخچال های طبیعی و سپس با ایجاد یخچال های دست ساز زیر زمینی بشر به فکر ساخت یخچال های صنعتی افتاد.

اولین نوع یخچال های صنعتی را می ‌توان یخچال نفتی نامید. طراحی یخچال های نفتی به گونه ‌ای بود که راه را برای پیشرفت این وسیله هموار کرد. پس از طراحی یخچال های نفتی بشر به فکر ابداع یخچال های گازی افتاد. یخچال های گازی در واقع اولین نوع از یخچال های پیشرفته و امروزی بودند.

امروزه یخچال های الکتریکی با جدیدترین فناوری تجهیز شده و مورد استفاده در صنایع مختلف هستند. در قرن ۱۱ میلادی ابن سینا با ارائه طرحی گام بلندی در طراحی و پیدایش یخچال های امروزی برداشت. با این حال نخستین یخچال پیشرفته در سال ۱۷۴۸ میلادی و توسط ویلیام کولین طراحی و تولید شد.

انواع فریزر صندوقی

یخچال فریزر صندوقی امروزه در دو نوع خانگی و صنعتی طراحی و نسخه های آن به بازار عرضه می‌ شوند. انواع مختلفی از یخچال فریزرهای صندوقی که در بازار مشاهده می کنید به منظور جلوگیری از فساد مواد غذایی تولید می ‌شوند. با این وجود امروزه فریزر صندوقی در ابعاد و طرح های مختلف در دسترس کاربران قرار دارند.

دسته اول از یخچال فریزر صندوقی که برای خانواده کم جمعیت کاربرد دارد به دلیل حجم کم فضای کمتری از آشپزخانه اشغال می کند. یادآور می شویم که استفاده از فریزر صندوقی عنوان مناسب تری برای این کالا خواهد بود چرا که در حقیقت تنها نقش یک فریزر را ایفا می کنند. خرید فریزر صندوقی می تواند تا حدود زیادی نیازهای کاربران را در خانه برطرف کند.

دسته دیگر از فریزرها، فریزر صندوقی صنعتی هستند. یخچال فریزر صندوقی صنعتی که برای مصارف بزرگتری مانند سوپرمارکت ها، فست فودها و هایپرمارکت ها استفاده می شود مصرف انرژی به مراتب بالاتری از مدل های خانگی دارد. این نوع از فریزر به دلیل قدرت بالایی که دارد، انرژی زیادی هم مصرف می کند.

لزوم خرید فریزر صندوقی

یکی از ملزومات هر فروشگاه و سوپرمارکت داشتن فریزر صندوقی خواهد بود. نگهداری از مواد پروتئینی و گوشتی اهمیت خاصی دارد. یخچال فریزر صندوقی صنعتی به خوبی می تواند با دمای انجماد بسیار مناسب از محصولات تا مدت طولانی نگهداری کند.

فریزر صندوقی به دلیل قفسه هایی که در خود دارد به بهترین نحو از فضای موجود استفاده می کند. وجود سبدهایی در این نوع فریزر به ما امکان می دهد که از فضا به صورت بهینه بهره مند شویم. علاوه بر این با توجه به طبقه‌ بندی موجود می‌ توان چندین محصول را به طور همزمان در آن نگهداری کرد.

مدل های دارای ابعاد کوچکتر برای مصارف خانگی نیز کاربرد فراوانی دارند. با خرید فریزر صندوقی کوچک می توان از مواد غذایی خود در خانه به خوبی نگهداری کرد. این عمل موجب می شود که ما برای خرید مواد غذایی نیاز به مراجعه به فروشگاه نداشته باشیم.

مزایای خرید فریزر صندوقی

یخچال فریزر صندوقی صنعتی از پرکاربردترین تجهیزات در فروشگاه مواد غذایی است. استفاده از فریزر صندوقی در فروشگاه ها می تواند مزایای زیادی برای شما داشته باشد. اولین مزیت خرید این نوع فریزر حفظ کیفیت مواد پروتئینی و سایر محصولات شما خواهد بود. این نوع فریزرها با دمای انجماد تا منفی ۲۲ درجه سلسیوس به خوبی موجب یخ زدن محصولات می شوند.

بهره مندی از سیستم گردش هوا بصورت کاملاً استاتیک یک فضای سرد به طور یکنواخت فراهم می کند. به همین سبب با استفاده از سبد و طبقاتی تمام فضای درونی این یخچال مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید فریزر صندوقی

فروشگاه های مواد غذایی برای بالا بردن کیفیت محصولات خود نیاز به خرید یخچال و فریزر صندوقی خواهند داشت. امروزه با تنوع بسیار بالایی که در ساخت این نوع یخچال و فریزر وجود دارد گزینه‌ های متعددی در دسترس افراد قرار دارند. شما باید با توجه به نیاز خود اقدام به خرید یخچال فریزر مناسب با کار خود کنید.

یخچال فریزرهای صندوقی با متریال مختلف و توسط برندهای گوناگون طراحی و تولید می‌ شود. استفاده از استیل استنلس موجب می شود که از زنگ زدگی پوسته به بهترین نحو جلوگیری کند. علاوه بر این در ساخت فریزرهای صندوقی از کمپرسورهای مختلف استفاده می شود. چنانچه قصد خرید فریزر صندوقی را دارید بهتر است با مشاوره گرفتن از یک مرکز فروش معتبر اقدام به خریدی مناسب کنید.

سخن پایانی

امروزه  با تولید یخچال و فریزر صنعتی کاربران برای خرید با تنوع محصول مواجه هستند. عرضه انواع یخچال های ایستاده، یخچال های کابینتی، یخچال های روباز و یخچال فریزرهای صندوقی موجب می شود که ما گزینه های زیادی برای خرید داشته باشیم. بهترین کار برای خرید یخچال و فریزر صندوقی مراجعه به یک مرکز فروش معتبر خواهد بود. شما با مراجعه به مراکز فروش مناسب می توانید از مزایای خرید آن نیز بهره مند شوید.

فروشگاه های معتبر با ارائه انواع مدل های مختلف یخچال گزینه ‌های متعددی پیش روی شما قرار خواهند داد. علاوه بر این خرید از یک فروشگاه معتبر می تواند گارانتی محصول را نیز برای شما در پی داشته باشد.