قیمت فریزر صنعتی درب شیشه ای

قیمت فریزر صنعتی درب شیشه ای نسبت به نوع فریزر متفاوت است. اندازه، برند، امکانات و کیفیت فریزر در تعیین قیمت نهایی تاثیرگذار است. در این مطلب می خواهیم به فریزرهای صنعتی بپردازیم و به شما بگوییم که چطور می توان خرید درستی را انجام داد؟

فریزر صنعتی درب شیشه ای

همانطور هم که از نامش پیداست، این فریزر در منازل استفاده ندارد. شکل و اندازه های فریزر صنعتی با توجه استفاده آن ها تولید می شود. از این فریزرها در مغازه ها، کافه ها و فروشگاه ها استفاده می شود. به همین دلیل هم هست که درب شیشه ای دارند.

نکات مهم در خرید فریزر صنعتی درب شیشه ای

در هنگام خرید فریزر صنعتی باید به نکات مهمی توجه کرد. اولین نکته برند سازنده آن است. هرچقدر که برند سازنده، معتبر باشد، بیشتر می توان به کیفیت محصول اطمینان کرد. همچنین می توان تحقیقی درباره انواع برندها انجام داد و بعد به یک برند را انتخاب کرد.

نکته مهم بعدی این است که امکانات آن را به خوبی بررسی کنید. فریزر صنعتی باید به ترموستات تنظیم دما مجهز باشد. همچنین کمپرسوری که در آن به کار رفته، باید از قدرت بالایی برخوردار باشد.

سیستم روشنایی فریزرهای صنعتی

فریزرهای صنعتی با توجه به استفاده ای که دارند، باید سیستم روشنایی داشته باشند. سعی کنید فریزری که می خرید دارای سیستم روشنایی LED داشته باشد. میزان مصرف برق فریزر یکی از نکات مهم دیگری است که باید به آن توجه کنید.

وسیله برقی تا جایی که ممکن است باید کم مصرف باشد، چرا که با مصرف کم برق، هزینه ها کاهش پیدا می کنند. فریزری که خریداری می کنید، باید به شکلی باشد که به راحتی بتوانید درون آن را شسته و تمیز کنید.

فریزرهای شیشه ای خوابیده

یکی از انواع فریزرهای صنعتی که بسیار در فروشگاه استفاده می شود، فریزر خوابیده صنعتی است. این فریزرها، شیشه ای بوده و برای نگه داری مواد منجمد در فروشگاه ها استفاده می شود. فریزرهای شیشه ای خوابیده باید کیفیت خوبی داشته باشند. چرا که موادغذایی نگه داری شده در آن ها باید کیفیت و تازگی خود را حفظ کند.

فریزری مناسب است که بتواند بیشترین سرما را تولید کند. شیشه این فریزرها است جنس سکوریت است. شیشه سکوریت طی یک فرآیند و پروسه حرارتی ساخته می شود. مزیتی که این نوع شیشه دارد، مقاومت بالای آن در برابر شکستگی است.

شیشه فریزرهای صنعتی

برای ساخت شیشه فریزرهای صنعتی، ابتدا جام شیشه را به صورت یکنواخت گرما می دهند. سپس شیشه گرم با دمیده هوای سرد، به سرعت سرد می شود. در نهایت با وزیدن هوای خنک به دو طرف شیشه عملیات تمام می شود. آنچه که باعث محکم شدن شیشه ها می شود این است که لایه های خارجی آن زودتر از لایه های داخلی سرد می شوند.

استفاده از فریزرهای صنعتی درب شیشه ای

در بسیاری از فروشگاه ها، بستنی فروشی ها، کافه ها و بوفه ها از این نوع فریزر استفاده می کنند. چرا که هم مواد در آن ها نگه داری می شود و هم این که مشتری می تواند محتویات درون فریزر را ببیند. فریزرهایی که به صورت خوابیده تولید می شوند، بیشتر استفاده دارند. مزیت این نوع فریزرها این است که انرژی کمتری هدر می دهند.

فریزرهای درب شیشه ای چه ویژگی هایی دارند؟

از این فریزرها می توان برای نگه داری محصولات پروتئینی که باید به صورت منجمد نگه داری شوند، استفاده کرد. از این فریزرها برای نگه داری موادی استفاده می شود که با مدت زمان بیشتری برای نگه داری نیاز دارند.

فریزرهای درب شیشه ای که به صورت خوابیده تولید می شوند، چرخ دار بوده و به راحتی می توان آن ها را جابه جا کرد. درب های شیشه ای به صورت دوجداره ساخته می شوند که باعث می شوند، سرما هدر نرود.

تکنولوژی نوفراست

در ساخت فریزرهای صنعتی، از تکنولوژی نوفراست استفاده می شود. این تکنولوژی باعث جلوگیری از برفک زدن می شود. در نتیجه میزان مصرف انرژی و سرما هم کمتر می شود. از این تکنولوژی برای ساخت یخچال فریزرهای خانگی هم استفاده می شود.

کمپرسور فریزرهای صنعتی

برای کاهش بیشتر مصرف انرژی، از کمپرسور کم مصرف استفاده شده است. این کمپرسور با محیط زیست سازگار است و برق خیلی کمی مصرف می کند. از دیگر ویژگی هایی که است کمپرسور دارد این است که بازدهی با قدرت 4/1 hp دارد. نوع آن هم اینورتر است.

استفاده از کمپرسور اینورتر مزیت های زیادی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

• باعث صرفه جویی و کاهش هزینه ها می شود.

• عمر قطعه های دستگاه را افزایش می دهد.

• طول عمر موتور را افزایش می دهد.

• سرعت را می تواند بیشتر از سرعت نامی موتور بالا ببرد.

کندانسور فریزرهای صنعتی

کنداسور یکی از قطعات فریرزهای صنعتی است که نام دیگر آن رادیاتور فریزر است. این قطعه گازی که گرم شده را خنک می کند. به عبارت دیگر خنک سازی فریزر توسط کنداسور انجام می شود. اگر این قطعه دچار خرابی شود، درون فریزر یا یخچال خنک نمی شود و مواد غذایی نیز فاسد می شود.

اپراتور فریزرهای صنعتی

یکی دیگر از قطعه هایی که در فریزرهای صنعتی به کار می رود، اپراتور است. این قطعه به عنوان محفظه ای برای خنک سازی گاز مبرد است. کندانسور، گاز خنک کننده را در اپراتور تولید می کند. این کار با کمک رادیاتور انجام می شود. بعد از این که گاز تولید شد، به سمت لوله های داخلی هدایت می شود.

ترموستات فریزرهای صنعتی

ترموستات یکی دیگر از قطعه های فریزرهای صنعتی است. این قطعه کاری که باید انجام این است که دمای درون فریزر را ثابت نگه دارد. فیلتر خشک کن یکی دیگر از قطعات فریزرهای صنعتی است که باعث می شود تا رطوبت حفظ شود. همچنین از یخ زدگی و بسته شدن مسیر گاز مبرد جلوگیری می کند.

جمع بندی

قیمت فریزر صنعتی درب شیشه ای، به کیفیت و ویژگی های آن بستگی دارد. همچنین برند سازنده آن در قیمت نهایی تاثیر می گذارد. چرا که برندهای معتبر محصولات با کیفیت تولید می کنند. در این مطلب به بررسی و معرفی فریزرهای صنعتی پرداختیم. ویژگی ها، موارد استفاده، قطعات سازنده و سایر نکاتی که لازم بود را به شما گفتیم.