قیمت یخچال صنعتی

از دیرباز تاکنون یخچال نقش عمده ای در زندگی بشر و نگهداری مواد غذایی داشته است. یخچال صنعتی یکی از انواع یخچال هاست که در کارخانه یا فروشگاه های مواد غذایی کاربرد دارد و از آن ها استفاده می شود. این محصولات از تجهیزات پرکاربرد و مهم در بخش نگهداری مواد غذایی در رستوران ها، فروشگاه ها، فست فودها و .. هستند. یخچال های صنعتی از جمله محصولات برودتی هستند که هر ساله به تعداد زیاد در کارخانه تولید یخچال صنعتی ساخته و روانه بازار می شوند.

ویژگی های یخچال صنعتی

• یخچال صنعتی از یخچال هایی است که ویژگیهای زیادی دارد و آن را از سایر یخچال ها متمایز می کند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

با استفاده از مکانیسم خاص، سبب پایین آوردن دما و سرد کردن فضا می شود.

• مواد غذایی را برای زمان بیشتری نگهداری می کنند و مانع از فاسد شدن آن ها می شود.

• از این یخچال ها بیشتر در رستوران ها استفاده می شود.

• در اندازه و ابعاد مختلف تولید می شود.

• با توجه به ظرفیت در محل های مختلف از آن ها استفاده می شود.

قیمت یخچال صنعتی

امروزه با به روزترین تکنولوژی دنیا، جدیدترین یخچال ها پا به دنیای زندگی ما گذاشته و یخچال های صنعتی با کیفیت و با قیمت مناسب در بازار وجود دارند. مدل ها و کاربری های مختلف سبب تنوع قیمت این محصولات شده است. قیمت یخچال صنعتی با توجه به عوامل مختلفی بستگی است و می توان با بررسی محصولات مختلف، یخچال صنعتی ارزان را تهیه و خریداری کرد که در ادامه به آن اشاره خواهیم کرد.

• نوع و ظرفیت یخچال

نوع و ظرفیت یخچال از عوامل تعیین کننده قیمت آن است. به عنوان مثال، قیمت یخچال صنعتی ایستاده با قیمت یخچال صنعتی کبابی تفاوت دارد.

• تعداد درب دستگاه

همچنین تعداد درب های تعبیه شده در یخچال نیز از عوامل متفاوت بودن قیمت یخچال هاست.

• مواد به کار رفته در آن

از همه مهم تر، مواد به کار رفته در ساخت یخچال نیز قیمت نهایی آن را تعیین می کند. از آن جا که در هر نوع یخچال از مواد مخصوصی استفاده می شود، قیمت یخچال های مختلف مثل: یخچال ایستاده و یخچال کبابی با اختلاف چند میلیون متفاوت است. همچنین نوع طراحی و ساخت یخچال نیز از جمله عوامل تأثیرگذار بر قیمت آن است.

• مشخصات فنی دستگاه

در یخچال های صنعتی از مکانیزم های برودتی خاص استفاده می شود. یکی دیگر از راههای خرید یخچال صنعتی ارزان بررسی عملکرد دستگاه هاست که با مشخصات فنی به این موضوع پی برد


انواع یخچال های صنعتی ایستاده

همان طور که می دانید این یخچال های ایستاده انواع و البته مصارف گوناگونی دارد که در ادامه به لیستی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

• یخچال پرده هوا

از یخچال های صنعتی یا فروشگاهی می توان به یخچال پرده هوا اشاره کرد. در این محصولات هوا به وسیله فن های تعبیه شده مکیده می شود و از اپراتور سردخانه می گذرد. بدین ترتیب هوای سرد از فن به بیرون رانده می شود. سپس این هوا به وسیله فن جمع آوری و با عبور از اپراتور این سیکل مجدداً تکرار می شود. این یخچال ها برای نگهداری کالباس، سوسیس، گوشت، مرغ و .... مناسب هستند.

یخچال های روباز فاقد درب از یخچال های محبوب در فروشگاه و سوپرمارکت است که نیازی به باز و بسته شدن درب نیست. در این محصولات در فضای بیرونی به وسیله منافذ موجود در زیر طبقات لایه ای از هوا به وجود می آید و دمای درون یخچال تا حد استاندارد حفظ می شود.

• یخچال نوشیدنی

این یخچال ها در سوپرمارکت، فروشگاه و ... پرکاربرد است. از این یخچال ها برای خنک کردن نوشیدنی هایی همچون، آب معدنی، نوشابه، ماءالشعیر و ... استفاده می شود. سایز این یخچال ها متفاوت است و در ابعاد مختلف تولید می شود. تعداد طبقات آن ها نیز بر حسب نیاز مشتری کم یا زیاد می شود.

• یخچال قنادی

از این یخچال ها برای حفظ و نگهداری شیرینی و کیک استفاده می شود. عایق بندی و طراحی دقیق آن سبب حفظ رطوبت و دما شده و آن را ثابت نگاه می دارد. بدین ترتیب از کهنگی و خشکی محصولات پیشگیری می شود. با استفاده از این یخچال ها می توان کیک و شیرینی ها را تازه نگاه داشت.

• یخچال پروتئینی

این یخچال ها برای حفظ و نگهداری انواع گوشت، مرغ، ماهی و .... کاربرد دارد. اندازه و شکل کابینت این یخچال ها متفاوت بوده و با توجه به نوع محصولات مختلف است. طراحی یخچال گوشت ایستاده بوده و مواد پروتئینی در آن در بالای نقطه انجماد آب حفظ و نگهداری می شود.

• یخچال کبابی

یخچال کبابی که در آشپزخانه صنعتی کاربرد دارد. یکی از این محصولات برودتی است. این یخچال به صورت تک درب و دو درب بوده و از لوازم ضروری برای نگهداری سیخ های جوجه و کوبیده استفاده می شود. در این یخچال ها، جوجه، جگر، گوشت و کباب نگهداری می شود.

• یخچال های ویترینی

یخچال های ویترینی از جمله یخچال هایی هستند که نوشیدنی ها، سالاد و سایر مواد غذایی بسته بندی شده در آن ها نگهداری می شود. ابعاد و اندازه این یخچال ها متفاوت است. این یخچال ها به صورت تماماً استیل ساخته شده و برای پیشگیری از هدررفت سرما و بهبود عملکرد آن ها از فوق عایق بندی در آن استفاده می شود. یخچال ها بر حسب نیاز و میزان فضای موجود در اندازه و ابعاد مختلف تولید می شود. تمام یخچال هایی که در بالا به آن پرداخته شد، از نوع یخچال های ایستاده ویترینی هستند.

انواع یخچال صنعتی ایستاده درب دار

یخچال های صنعتی از لحاظ تعداد درب های آن انواع مختلفی دارند که در این جا به چند مورد از آن ها می پردازیم:

• یخچال صنعتی دو درب استیل

• یخچال صنعتی دو درب شیشه ای

• یخچال صنعتی تک درب استیل

• یخچال صنعتی تک درب شیشه ای

• یخچال صنعتی با میز کار

نتیجه گیری

عوامل مختلفی در قیمت یخچال صنعتی دخیل هستند که در بالا به طور مفصل در باره آن ها صحبت شد. اگر این یخچال ها به طور اصولی و مهندسی ساخته و تولید نشوند، به سرعت با مشکل مواجه می شوند. از جمله مشکلات می توان به مصرف بالای انرژی، بازدهی و کارایی پایین و برفک اشاره کرد. کارخانه تولید یخچال صنعتی یکی از کارخانه هایی است که مبادرت به ساخت انواع یخچال های صنعتی با قیمت مناسب کرده است و نیاز مشتریان در حوزه کسب و کار را بخوبی برطرف می کند.