یخچال رستورانی

مواد غذایی یکی از مواد اصلی در هر رستورانی است. به طور معمول حجم بسیار بالایی از این مواد در رستوران ها وجود دارد. یکی از راههای نگهداری و حفظ آن ها استفاده از یخچال است. در این جا قصد داریم تا شما را با یکی از تجهیزات و وسایل مهم آشپزخانه های صنعتی و سرمایشی آشنا کنیم.

یخچال رستورانی چیست

یخچال رستورانی یکی از یخچال های صنعتی است که در آشپزخانه ها و رستوران ها کاربرد دارد. بدنه آن ها از استیل ساخته شده و نمای شیشه ای آن را به شکل ویترین درآورده است. در این یخچال ها می توان مواد غذایی را نگهداری کرد. درب های این یخچال ها نیز به صورت کشویی است. رادیات های سرما ده آن در کناره یخچال و رادیات دوبله در سقف آن تعبیه شده است. این یخچال بالاترین میزان برودت را تولید می کند. سیستم برودتی دیگری نیز در قسمت پایین یخچال قرار گرفته است.

یخچال رستورانی چه ویژگی هایی دارد؟

همه یخچال ها به خصوص یخچال های صنعتی باید ویژگی های خاصی داشته باشند که آن را برای استفاده بهینه مناسب کند. برخی از آن ها عبارتند از:

• ابعاد مناسب داشته باشد.

• جادار باشد.

• شکل و سایز مختلف داشته باشند.

• باکیفیت و متنوع باشند.

یخچال کبابی

یکی از تجهیزاتی که در هر آشپزخانه صنعتی وجود دارد، یخچال کبابی است. این یخچال ها جادار بوده و نه تنها می توان سیخ های کباب را در آن جا داد بلکه برای قراردادن وسایل و مواد دیگر نیز می توان از آن استفاده کرد. در این یخچال ها دو درب در بخش پایین آن تعبیه شده است که فضایی اضافی را در اختیار کاربر قرار می دهد؛ اصلاحاً به آن درب انباری گفته می شود. در این قسمت می توان مواد اولیه کباب، جوجه و گوشت را نگهداری کرد. این یخچال برای رستوران ها و کبابی ها بسیار کاربردی است.

ابعاد یخچال رستورانی

ابعاد این یخچال کاملاً قابلیت تغییر دارد و طبق سفارش مشتری می توان آن را تغییر داد.

ویژگی یخچال کبابی

برای اینکه یخچال کبابی بازدهی کافی و بهینه را داشته باشد باید از ویژگی های منحصر به فردی برخوردار باشد. در این جا به چند مورد اشاره می شود:

 دربیشتر یخچال های کبابی قدرت موتور بسیار قوی و مناسب است (1 یا 2/1).

 میزان مصرف انرژی بهینه است.

 وجود صدا به حداقل می رسد.

 راندمان و بازدهی آن بالاست.

 عملکرد بهبود می یابد

 مجهز به کمپرسور سکاپ است.

مشخصات فنی یخچال رستورانی

مشخصات این یخچال از لحاظ فنی از این قرار است:

 جنس بدنه از استیل استنسل ساخته می شود.

 ابعاد مشخصی دارد.

 برای حفظ سرما از شیشه های دوجداره استفاده شده است.

 ضخامت شیشه طبقه ها 10 میل است.

 انواع جوجه، کباب و ... می توان در آن قرار داد.

یخچال ایستاده ویترینی رستورانی

این یخچال در زمره تجهیزات آشپزخانه صنعتی قرار داشته و در کترینگ ها، تهیه غذاها، کبابی ها، آشپزخانه ها و رستوران قابل استفاده است. یخچال ویترینی ایستاده مزایای زیادی دارند که برخی از آن ها عبارتند از:

 عرض آن ها بیش از یخچال های دیگر طراحی شده و به راحتی می توان سیخ های کباب را در آن قرار داد.

 انواع نوشیدنی های موجود در غذاخوری ها را نیز می توان درآن ها نگهداری کرد.

 چیدمان نوشیدنی ها را می توان به بهترین نحو ممکن در معرض دید مشتریان رستوران قرار داد.

 این یخچال جادار برای استفاده سایر مواد در رستوران ها نیز بسیار سودمند است.

یخچال صنعتی

در این تجهیزات ازمکانیسم دستگاه های برودتی استفاده و دما پایین آورده می شود. بدین ترتیب با سرد شدن فضای یخچال از مواد غذایی نگهداری و از فاسد شدن آن ها پیشگیری می شود. استفاده از یخچال صنعتی در بیمارستان ها، رستوران ها، کترینگ ها، تالارها، قصابی ها، هتل ها و فست فودها گزینه خوب و مناسبی است.

این یخچال ها کاملاً استیل بوده و عایق بندی آن ها از طریق فوم صورت می گیرد.

این امر سبب بهبود عملکرد و ممانعت از هدررفت سرما می شود.

کمپرسور این یخچال ها برودت بسیار زیادی را تولید می کند.

با ترمومتر دیجیتالی می توان دمای یخچال را تغییر داده و آن را تنظیم کرد.

این یخچال ها دارای درب شیشه ای و استیل هستند.

تعداد درب ها بر حسب نیاز مشتری قابل تغییر است.

این یخچال ها به صورت یک درب،دو درب و ... تولید می شود.

انواع یخچال رستورانی

این محصولات برودتی به شیوه ای طراحی شده اند که با کمک آن ها می توان مواد غذایی فاسدشدنی را به مدت بیشتری نگهداری کرد. در این وسایل کاربردی علاوه بر گوشت و جوجه می توان نوشیدنی و سالاد و ... را نیز برای مدت زمان زیادی حفظ کرد. یخچال های صنعتی زیادی وجود دارد که بر حسب نیاز می توان یکی از آن ها را انتخاب و خریداری کرد. این محصولات در سایزهای مختلف بوده و می توانند دربی شیشه ای، استیلی یا صندوقی داشته باشند. یخچال های دو طرف شیشه، شیشه هایی دو جداره داشته و زاویه دید آن بسیار مناسب است. ریل مخصوص کباب و کفه داخلی آن استیلی است.از انواع این یخچال ها می توان موارد زیر را برشمرد:

 یخچال ایستاده

 یخچال خوابیده

 یخچال دارای ویترین

 یخچال تک درب

 یخچال دو درب

 یخچال سه درب

 یخچال چهار درب

تقسیم بندی یخچال ها بر اساس تعداد درب

یخچال ها با توجه به تعداد درب هایشان به چند دسته تقسیم می شوند:

 یخچال تک درب

از این یخچال های تک درب برای ویترین استفاده شده و مواد تزئینی، فساد پذیر و خراب شونده در آن نگهداری می شوند.

 یخچال دو درب

دقیقاً کارآیی یخچال تک درب را داشته و همان کار را انجام می دهد. تنها مزیت آن نسبت به یخچال تک درب، افزایش ظرفیت آن است که می توان گفت ظرفیت آن تقریباً دو برابر است.

 یخچال رستورانی 4 درب

این یخچال ها بسیار پرطرفدار و کاربردی بوده و سبب اطمینان خاطر مصرف کننده می شوند. آبریزهای داخل یخچال در بالا و پایین به وسیله کانال هایی به صورت جداگانه انجام می شود. درب ها کشویی و شیشه ای هستند. در ساخت آن ها از مواد مرغوب و باکیفیت استفاده شده است.

جمع بندی

در این متن سعی کردیم شما را انواع یخچال رستورانی آشنا کرده و به ویژگی های هر یک بپردازیم تا شما بتوانید از مزایا و ویژگی ها هر یک اطلاعاتی داشته باشید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید تا بتوانید یخچالی با متناسب با نوع کسب و کار خود خریداری کنید.