بلاگ

آنچه باید قبل از خرید یخچال فریزر فروشگاهی بدانیم

یخچال فریزر فروشگاهی

اگر شما صاحب کسب‌وکاری هستید که دائماً با مواد غذایی و فاسدشدنی سروکار دارید، باید بدانید که برای نگهداری و جلوگیری از فاسد شدن آن‌ها به یخچال یا فریزر متناسب با محصولات خود نیاز دارید. یخچال‌ های فروشگاهی در ابعاد، برندها و ظاهر متنوعی تولید می‌شوند؛ اما آیا می‌دانید که چه یخچالی برای فروشگاه شما مناسب است؟ کاربرد کدامیک از آن‌ها برای شما و کسب‌وکارتان مناسب‌تر است؟ در این مقاله، مستر سرما سعی دارد با ارائه مطالبی مفید، شما را در خرید یخچال و فریزر فروشگاهی راهنمایی نماید.

۶ مورد ضروری که در هنگام خرید یخچال فریزر فروشگاهی باید به آن توجه شود

اگر به‌دنبال خرید یخچال فروشگاهی هستید، باید آن را جزئی از دارایی خود بدانید؛ پس در هنگام خرید، باید بسیار دقت کنید. مهم نیست که در چه محیطی قرار است از دستگاه استفاده کنید. مغازه، رستوران، کافه یا فروشگاه. مهم این است که مواد مصرفی را در دمای مناسبی نگهداری کنید.

شما می‌توانید متناسب با حرفه و نیاز خود، دستگاه موردنظر را متناسب با حجم، تعداد و کارآمدی آن انتخاب کنید. آشپزخانه‌های صنعتی و تجاری بزرگ، به دلیل ارائه حجم بالای وعده‌های غذایی، معمولا به چندین یخچال، برای نگهداری مواد غذایی باکیفیت، نیاز دارند. در حالی که یک کافه کوچک، تنها با یک یخچال صنعتی نوشیدنی و یا نمایشگر بتواند نیاز خود را رفع نماید. در ادامه، مطالب زیر را بخوانید تا این ویژگی‌های ضروری را در هنگام خرید، که تأثیر به‌سزایی در قیمت انواع یخچال فروشگاهی دارد، مورد توجه قرار دهید.

% آنچه باید قبل از خرید یخچال فریزر فروشگاهی بدانیم

۱. به ظرفیت مناسب دستگاه توجه کنید

شما باید در مرحله اول، برای تجهیز فروشگاه یا آشپزخانه خود، یخچال های فروشگاهی را انتخاب کنید که بتوانند نیازهای مجموعه شما را رفع کنند. توجه به ظرفیت مناسب از نکات اساسی به‌شمار می‌رود. حال سوال اینجاست که چگونه باید این ظرفیت را تشخیص داد!؟ شما باید  یخچالی را انتخاب کنید که در شلوغ‌ترین زمان‌های کاری، به بهترین شکل از محصولاتتان نگهداری کند. اگر فضای کمی را در اختیار داشته باشید مسلماً در مواجهه با تقاضای زیاد دچار مشکل می‌شوید و قادر نخواهید بود که نیاز مشتریان خود را رفع نمایید. همچنین اگر فضای بیشتری تهیه کنید، قسمتی از آن به‌عنوان یخچال ناکارآمد خواهد بود. فضایی که اتفاقاً هزینه‌های بیشتری هم روی دستتان می‌گذارد. درضمن، بخش قابل‌توجهی از فروشگاه یا آشپزخانه‌تان هم بیهوده اشغال خواهد شد.

۲. به ویژگی‌ها و طراحی ظاهری یخچالهای فروشگاهی توجه کنید

بعد از مشخص شدن اندازه و ظرفیت دستگاه، بهتر است نما و ظاهر دستگاه را مورد بررسی قرار دهید. باید تصمیم بگیرید که: 

۱) آیا محصولی که قرار است نگهداری شود باید در معرض دید مشتریان قرار بگیرد یا نه!؟

۲) آیا نیاز است که مشتری به محصولات دسترسی داشته باشد یا خیر!؟ 

۳) آیا انتخاب نمای شیشه‌ای یخچال، تاثیری در نحوه فروش دارد یا خیر!؟

۴) درب‌های یخچال فریزر فروشگاهی به منظور دسترسی راحت‌تر و نمای بهتر، باید چگونه باشد!؟ کشویی، مگنتی، ایستاده یا افقی…

۵) چه رنگی برای یخچال انتخاب شود که مکمل فضای مورد نظر باشد!؟

موضوع دیگری که باید به آن اشاره شود، این است که در بیشتر مواقع، یخچال و فریزر فروشگاهی در معرض دید عموم قرار دارند. پس اگر نام برند شما بر روی این دستگاه‌ها حک شود، می‌تواند تأثیر خوبی در تبلیغ برند شما داشته باشد. تیم حرفه¬ای مسترسرما این امکان را برای شما فراهم ساخته است. اگر تمایل داشته باشید، ما محصول شما را به‌صورت سفارشی برای برندتان طراحی می‌کنیم و ویژگی‌های دلخواهتان را در آن لحاظ خواهیم کرد..

% آنچه باید قبل از خرید یخچال فریزر فروشگاهی بدانیم

۳. از وجود قابلیت یخ‌زدایی خودکار مطمئن شوید

در هنگام خرید یخچال های فروشگاهی، حتما توجه داشته باشید که از سیستم یخ‌زدایی خودکار برخوردار باشند؛ زیرا تجمع یخ در یخچال، باعث کاهش کارایی و عملکرد مطلوب می‌شود و همچنین عمرمفید دستگاه را کاهش می‌دهد. اگر دستگاه، این قابلیت را نداشته باشد، هر چندوقت یک بار باید کلیه ذخایر موجود در یخچال را تخلیه و به‌صورت دستی، یخ‌های جمع شده را تخلیه کنید؛ پس، وجود قابلیت یخ‌زدایی خودکار باعث حفظ کیفیت مطلوب موادمصرفی و صرفه‌جویی قابل‌توجهی در زمان که با ارزش ترین دارایی شماست می‌شود.

۴. مصرف انرژی و عایق‌کاری یخچال و فریزر فروشگاهی موردنظر را بررسی کنید

یخچالهای فروشگاهی کارآمد در زمینه مصرف انرژی، یخچال‌هایی هستند که باعث صرفه‌جویی در مصرف برق شوند. از آنجایی که یخچال و فریزر فروشگاه دائماً روشن هستند، پس بد نیست برای صرفه‌جویی در مصرف برق، گزینه‌های حرفه‌ای‌تر و احتمالاً گران‌تر را انتخاب کنید. شاید بودجه‌تان محدود باشد و قیمت فریزر فروشگاهی یکی از معیارهای انتخاب‌تان باشد؛ اما این نکته را در نظر داشته باشید که مصرف برق بالا، در بلندمدت هزینه‌های بییشتری روی دستتان می‌گذارد. بخش قابل ملاحظه‌ای از کارآمدی دستگاه، به کیفیت عایق‌ها مربوط می‌شود. یکی از بهترین گزینه‌ها برای شما، فوم پلی‌اورتان است. این برتری، به دلیل استحکام فشاری بالا و ممانعت از ورود گرما به داخل دستگاه است؛ پس اتفاقی که رخ می‌دهد این است که مواد غذایی و مصرفی، برای مدت طولانی‌تری سرد می‌ماند، در حالی که دستگاه هم انرژی کمتری مصرف می‌کند.

۵. به رتبه‌بندی صحیح آب‌و‌هوایی توجه کنید 

برای آنکه بتوانید موادمصرفی و ذخایر خود را به‌طور مداوم و مطلوب خنک نگه دارید، باید به مطابقت یخچال و فریزر فروشگاهی خود با شرایط آب‌وهوایی محل نگهداری از آن، توجه داشته باشید. برای کمک به تشخیص این امر، رتبه‌بندی کلاس آب‌وهوایی برای شما ایجاد شده است. این کلاس‌های آب‌وهوایی یخچال و فریزرها کمک می‌کنند تا بتوانید حداقل و حداکثر دما و مقدار رطوبت نسبی‌ای که دستگاه می‌تواند به‌درستی در آن کار کند را تشخیص دهید. کلاس‌های آب‌وهوایی یا طبقات اقلیمی، با اختصارات و طبق بندهای استاندارد بین‌المللی تجهیزات برودتی IEC نشان داده می‌شوند. یعنی این کلاس‌ها به تولیدکننده یا کشور سازنده دستگاه خاصی محدود نمی‌شود. در ادامه بخشی از این رتبه‌بندی‌ها را به شما معرفی می‌کنیم.

 (Sub Normal) SN  مناسب برای دمای محیط ۱۰ الی ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر.

  (Normal) N مناسب برای مناطق نرمال با دمای محیط ۱۶ الی ۳۲ درجه سانتی‌گراد بالای صفر. 

(Sub Tropical) ST  مناسب برای مناطق نیمه‌گرمسیری با دمای محیط ۱۸ الی ۳۸ درجه سانتی‌گراد بالای صفر.

(Tropical) T  مناسب برای مناطق گرمسیری با دمای محیط ۱۸ الی ۴۳ درجه سانتی‌گراد بالای صفر 

کلاس ۳: مناسب برای دمای محیط ۲۵ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و با رطوبت نسبی ۶۰%.

کلاس ۴: مناسب برای  دمای محیط  ۳۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و با رطوبت نسبی ۵۵%.

کلاس ۵: مناسب برای دمای محیط ۴۰ درجه سانتی‌گراد بالای صفر و با رطوبت نسبی ۴۰%.

پس با توجه به توضیحات داده شده، بررسی این رتبه‌بندی‌ها، قبل از خرید یخچال و فریزر فروشگاهی، امری واجب و اجتناب‌ناپذیر است؛ زیرا ممکن است دستگاهی خریداری کنید که با شرایط محیطی شما سازگار نباشد و نتوانید به نتیجه مطلوب دست یابید. حتی ممکن است بعد از مدتی کوتاه، شما را به فکر فروش یخچال فروشگاهی خود بیاندازد و مجبور شوید دستگاه جدیدی بخرید.

۶. درب‌های مناسبی را انتخاب کنید

معمولاً درب‌های مگنتی، بهترین گزینه برای انتخاب درب یخچال‌های فروشگاهی به‌شمار می‌روند. مخصوصاً اگر قرار است مشتریان مستقیماً به یخچال دسترسی داشته باشند. در این شرایط، دیگر اطمینان‌خاطر خواهید داشت که مشتریان بعداز انتخاب محصول موردنیاز خود، درب یخچال را تصادفی به‌صورت باز رها نکرده‌اند.

% آنچه باید قبل از خرید یخچال فریزر فروشگاهی بدانیمحرف آخر

تمامی مطالبی که در این مقاله ذکر شد، همگی نکات مهمی هستند که توجه به آنها می¬تواند شما را در خرید یخچال فروشگاهی موردنظر، راهنمایی کند. همچنین این نکات کمک می‌کنند اگر یک لیست قسمت یخچال فروشگاهی در اختیارتان قرار گرفت، دلیل تفاوت قیمت را هم بدانید. در پایان، اگر با مطالعه مطالب بالا همچنان نمی‌دانید چه یخچالی مناسب کسب‌وکار شما است، با تیم پشتیبانی مسترسرما تماس بگیرید. ما برای ارائه مشاوره رایگان، اعلام قیمت انواع یخچال فروشگاهی و صفر تا صد اطلاعات موردنیاز برای خرید مطلوب شما در خدمتتان هستیم. 

 

دیدگاهتان را بنویسید